Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Návod na údržbu a použití přilby

Všeobecné informace:
Přilba je určená jako osobní ochranný prostředek hlavy chránicí uživatele, zejména před mechanickým úrazem hlavy způsobeným nárazem.

Před použitím přilby si pozorně přečtěte přiložené instrukce, tak aby zakoupená přilba správně sloužila svému účelu. Po dobu používání přilby si návod uschovejte.

Přilba, stejně jako jiné produkty podléhá životnosti a opotřebení v závislosti na péči, která je věnována při jejím používání, údržbě a skladování. Podle současných standardů je životnost přilby cca pět let od data pořízení.

Pokud má přilba poskytovat přiměřenou ochranu, musí být správně vybrána a nastavena podle velikosti hlavy uživatele.

Před každým použitím zkontrolujte, zda není přilba poškozena. Nepoužívejte přilbu, která je poškozena.

Přilba je ochranný prvek navržen a vyroben tak, aby absorbovala energii nárazu částečným porušením nebo poškozením skořápky a náhlavní vložky, a proto nedoporučujeme po pádu nebo jiném poškození dále přilbu používat, a to ani tehdy, když není poškození zjevné.

Přilby se nesmí upravovat za účelem montáže příslušenství jinak, než doporučuje výrobce přilby. Nesmí se používat nátěry, rozpouštědla, lepidla nebo samolepicí nálepky (etikety) kromě těch, které jsou v souladu s pokyny a údaji výrobce.

Správný výběr:
Při výběru přilby je důležité vybrat si správnou velikost a model podle způsobu využití. Pro vaši bezpečnost si vybírejte přilbu tak, aby vám daná velikost seděla správně. To znamená, že musí sedět příjemně (pevně, ale komfortně), musí být oporou pro co největší plochu hlavy. Pokud je přilba příliš velká, bude se na hlavě hýbat, pokud je přilba příliš malá bude nekomfortní a tlačit.
Nasaďte si přilbu na hlavu, nejprve zatřepejte hlavou doprava a doleva, dozadu a dopředu. Chyťte přilbu do rukou a zkuste s ní pootočit. Pokud se přilba v jakémkoli směru na hlavě snadno hýbe, znamená to, že je přilba příliš velká. Pokud vám až bolestivě táhne kůži nebo způsobuje nepříjemné otlačeniny tak je malá. Velikost je správná, když na tváři přirozeně sedí a při tom se na hlavě nehýbe. Přilba by Vám měla být prodána v autorizované prodejně a její výběr a vyzkoušení doporučujeme řešit přes autorizovaných prodejců.

Údržba:
Pro dosažení dlouhé životnosti a správné funkčnosti výrobku, je třeba věnovat zvýšenou pozornost stanoveným pokynům.

  • Při čištění je doporučeno používat mýdlovou vlažnou vodu, případně s nízkou koncentrací saponátu, a rovněž jemnou tkaninu.
  • Přímý kontakt s kapalinou obsahující organická rozpouštědla nebo alkoholy (postřikem nebo ponořením), by mohl snížit mechanickou odolnost skořápky nebo poleptání ochranného filmu.
  • K dezinfekci vnitřního polstrování lze použít běžně prodávané dezinfekční prostředky.
  • Potní pásek se čistí vhodným, běžně prodávaným dezinfekčním a čistícím přípravkem.
  • V případě, kdy jsou vložky plně vyměnitelné, omyvatelné a nahraditelné je možné pro očištění zvolit pouze ruční mytí. Pokud jsou vložky mokré, po dešti, či propocené, vždy vložky sušte ve stínu.


Skladování:

  • Skladujeme v suchém a čistém prostředí při teplotách 5 až 40° C
  • Skladujeme ve tmě nebo alespoň tak, aby přilba nebyla vystavena přímému slunečnímu záření.
  • Doporučujeme používat původní obal přilby, který je vhodný pro přepravu i ochranu proti odření.


Systém zapínání:
Po nasazení na hlavu zkontrolujte, zda přilba dostatečně přiléhá a zároveň netlačí. Používání nezajištěné přilby není dovoleno.

Řemínek s "D" kroužky:
Upevněte řemínek přetažením řemínku přes oba "D" kroužky. Utáhněte ho tak, abyste se cítili komfortně pro vaše bezpečí a pohodlí. Po utažení řemínku pozvedněte přilbu a ujistěte se, že vám sedí dobře na hlavě a řemínek dobře drží. Abyste přilbu mohli složit, zatáhněte za řemínek směrem ven. Tím uvolníte "D" kroužky. Potom rotačním pohybem směrem dopředu složíte přilbu z vaší hlavy.

Řemínek se sponou:
Délku upevňovacího řemínku lze nastavit pomocí spon. Řemínek upevněte pomocí zabezpečovací spony. Pro otevření zámku spony posuňte tlačítko z polohy ZAVŘENO (uzamčeno) do polohy OPEN (otevřeno).

Řemínek s přezkou:
Délku upevňovacího řemínku lze nastavit pomocí přezky. Pro otevření zámku přezky stiskněte tlačítko přezky a proveďte úpravu či odepnutí posunem přezky po řemínku.

Ventilační efekt:
Pro zvýšení ventilačního efektu uvnitř přilby a pro zamezení zamlžování ochranného štítu lze využít ventilační otvory, které lze otevřít posunutím posuvných ovladačů. Přilbu je zakázáno jakkoli upravovat. Pouze přilba v originálním stavu může zaručit bezpečnost při používání.

Ochranný štít:
V případě že je přilba opatřena ochranným štítem nebo sluneční clonou zabraňte poškrábání ochranného štítu a clony. Před jízdou vždy ochranný štít důkladně očistěte pomocí speciálních neagresivních čisticích prostředků na průhledné plastikové části. Přilbu je zakázáno používat s poškrábaným, znečištěným či jinak poškozeným ochranným štítem. Na ochranný štít nelepte žádné samolepky či jiné etikety a předměty, které mohou omezovat výhled či měnit barevné spektrum výhledu. Ochranný štít lze vyměnit za jiný. Ochranný štít vyměňujte pouze za shodný typ s existujícím.

Ochranný kšilt:
U modelů přileb, které neobsahují ochranný štít, ale jen ochranný kšilt, je nutné používat správné ochranné brýle. Brýle musí přesně zapadat do skořepiny helmy, proto je nutné tyto brýle vybírat vždy s nasazenou přilbou na hlavě.